Print this page

Stretnutie rodákov z časti Kolín v katastri obce Čierna Lehota

Written by  02 jún 2012 font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size

Dňa 02. júna 2012 sa v obci Čierna Lehota stretli minimálne tri generácie rodákov a ich potomkov z časti Kolín v katastri obce Čierna Lehota nad Bebravou. 
Hlavnými organizátormi stretnutia bola rodina Štefana Žiklu, Tonky Vajjentovej r. Žiklovej a rodina Štefana Mišáka, ktorým patrí vrelá vďaka a samozrejme aj všetkým ostatným, ktorí pridali ruku k dielu. Miestom stretnutia bola lúka nad starou sušiarňou v časti Kolín, na ktorej bola postavená krytá drevená konštrukcia so stolmi a bufetom .

Rodákov z časti Kolín v príjemnej atmosfére  privítali hlavní organizátori, ktorí si navzájom predstavili svojich príbuzných podľa rodokmeňov. Keďže stretnutia sa zúčastnilo do dvesto ľudí a poniektorí boli v obci Čierna Lehota prvý krát, museli sa tri generácie rodákov zoznamovať aj individuálne, čo ale vôbec neprekážalo, práve naopak, prispelo to k lepšej atmosfére a celkovej nálade .Nálada bola  spestrená aj príjemnou hudbou a inými kultúrnymi vložkami. Jedla bolo toľko, že všetci zúčastnení by sa prestravovali aj nasledujúci deň. Okrem hlavného chodu - výborného guľášu a grilovaných kurčiat bolo množstvo pagáčov, koláčov a iných dobrôt, ktorými prispeli všetci zúčastnení. Popíjalo sa dobré vínko a pivo, o silnejšie destiláty tiež  nebola núdza. Detičky sa zabávali na detských atrakciách a dostali aj priestor, aby predviedli svoje umelecké schopnosti.  Zúčastnení sa začali postupne rozchádzať až v neskorších večerných hodinách.

Akcia bola vydarená a milé spomienky všetkým zúčastneným zostanú navždy uchované v srdciach. Na takýto zážitok sa len tak jednoducho nezabúda.

Read 4669 times Last modified on pondelok, 27 január 2014 14:20
Published in Uskutočnené akcie
Rate this item
(3 votes)